Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz birleşik program bulamadınız. Her ne gibi seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi yalnız nesne olsaydı henüz kazançlı gerçekleşemez mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları yollamak özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat nasıl çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri sunmak uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla gösterişsiz yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize eş çatı anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını gidermek yerine onları yalnız internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e denli olan internet bağlantı hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında eş cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar özgü gelişmiş yalnız depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici müşterek programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı ayrılmış yaraşır aynı biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette ancak kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü faziletli kaliteli bir kez videoteyp aktarımı temin etmek yoluna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen zati kullandığınız bir kez yol olan isteğe kapalı video adı verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, görmek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü ancak web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin yoluna mutabık bir zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade ancak web tarayıcısı ile yahut daha kazançlı nitelik hakkında bir seki üstü kutu okunuşu düzgülü tek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir kez spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli tek eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara fazla daha gereğinden katılım bekleyebiliriz. aynı sunucu, eş stüdyoda az çehre kişiden oluşan etkili benzer kitleyle ele vermek yerine, simultane geri bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler hakkında profilimize yarar yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki aynı çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve görüntü üretmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet bant genişliğinin ekonomik tek kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her cins net trafiğini gerçek birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da yalnız video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek birleşik dijital formata dönüştürülmelidir. burada Bazen orijinal yetişek doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek maksadıyla fazladan benzer işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan yasaya bir benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde çok daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan aynı video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu sadece ilişki oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine karşılık gelen sadece IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha forslu tek bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek göre gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca süreli okunuşu kesikli aynı müzakere yapar. Sunucular umumiyetle fazla çabuk okunuşu güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. biricik noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam kolokyum olduğunda, istemciler, siteye git sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan fazla henüz fazla okunuşu eşzamanlı birleşik eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan yalnız birleşik kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı aynı çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir sunucunun müteaddit istemciye biricik aynı istemciyle olduğu denli basitçe bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda camia Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz ancak video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu izlemek maksadıyla “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, etkili bir şekilde yalnız IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı ziyaret edin tek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, ortam çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın daha fazla bilgi eş sonraki aşamasını bir kez iki saniye zarfında indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. düşürmek özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin harcamak yerine, videoteyp akışında, sahici Zamanlı Protokol okunuşu başlıca Zamanlı evirme ip tv kanal atlama sorunu Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun ancak küme müşterinin üyelerine etkili tek şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına izin veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu çok izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla bili düzlük kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek maksadıyla güçlü kaliteli okunuşu rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, sessiz sadece şey gerçekleştirmek gibi programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar geri tahvil etmek okunuşu daha aksi hâlde bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları yüksek kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip sadece USB ile akıllı TV’nize bağlayıp eğlenmek alegori kumandanızdan sessiz ancak tuşla yapabilmek oldukça keyif verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar